+90 (212) 693 50 81
Sipariş Destek Hattı
  • Para Birimi: |
Tezhip Ve Minyatür Malzemeleri

Tezhip ve Minyatür Malzemeleri


Esefoğlu şirketi ve Karin markası sanat malzemeleri dünyasına altın varak ticaretindeki öncü rolüyle girdi. Türkiye’de yaygın bir şekilde bulunmayan ve sanatçıların tedarikinde zorlandıkları altın varak, Esefoğlu kurumsal yapısının 16 yılı aşan deneyimiyle, Türkiye piyasasına gururla sunduğu sanat malzemelerinin başında gelir. Bu deneyim ve birikim nedeniyle altın varak malzemelerinin ilk adresi Karin Sanat online satış mağazasıdır. Tezhip sanatıyla ilgilenenler, restorasyon işleriyle uğraşanlar, mobilya varak kaplama ve altın yaldız yapanlar, altın varak malzemelerine dair her şeyi bulabileceğiniz online bir satış sitesi mi arıyorsunuz? Karin Sanat’ta altın varak malzemelerinin en kalitelilerinin hepsini bir arada bulabilirsiniz. Altın varaklama ve tezhip sanatına başlamak isteyenler, en kaliteli başlangıç malzemelerini Karin Sanat online satış mağazasından tedarik edebilir. Gomalak cilalarının farklı çeşitleriyle ya da dayanıklı vernik türleriyle altın varak süslemelerinizi cilalayabilirsiniz. Karin Sanat’ta imitasyon varak çeşitlerini bulabileceğiniz gibi tavşan tutkalı, hayvan tutkalı,süt miksiyon ve 3 saatlik 12 saatlik miksiyon yapıştırıcılar, altın bıçağı, altın yastığı, mühre (mazgala), rulo yaldız, astar ve lambez (kilermeni, kırmızı lambez) altın astarı, süt yapıştırıcı, taş lambez gibi altın varak işlerinizin her türlü detayında ihtiyacınız olacak altın varak yardımcı malzemelerini de Karin Sanat’tan edinebilirsiniz.  Restorasyon son dönemde Türkiye’de oldukça gelişmiş bir alan. Sanatsal restorasyon için gerekli yardımcı sanat malzemelerinin vazgeçilmez adresi Karin Sanat’tır. Ayrıca tezhip sanatının vazgeçilmezi olan minyatür sanatı ve tekniğinin geleneksel sanat araçlarını da Karin Sanat’ın tezhip ve minyatür bölümünde bulabilirsiniz. Çeşit çeşit rapido kalemleriyle birçok farklı sanat tekniğine çalışabilirsiniz.


Türk İslam sanatlarının en önemlilerinden biri olan tezhip sanatı Osmanlı devrinde en estetik noktasına ulaşmış ve günümüze kadar devam etmiştir. Birçok sanat eserini süsleyen tezhib, Türk İslam eserlerine ayrı bir güzellik ve estetik boyut kazandırmıştır. Kompleks bir görsel sanat olduğu için çok sayıda farklı tezhib malzemesi mevcuttur. Geleneksel sanatlarda deneyimi ile ön plana çıkan Karin Sanat, diğer Türk İslam sanatlarında olduğu gibi tezhib malzemeleri konusunda da geniş ürün yelpazesiyle hizmet vermektedir.


Tezhip nasıl yapılır? Tezhib nasıl öğrenilir? Teship sanatına başlamak isteyenler… Karin tezhib malzemeleriyle kolayca tezhip sanatına başlayabilirsiniz. Tezhip altın varaklarla yapılır. Ezilmiş ve toz haline getirilmiş altın varaklar tezhip sanatında en çok kullanılan malzemelerden biridir. Altın varak yaprak olarak da tezhip yaptığınız zemine uygulanabilir. Farklı boyaları, davinci fırça, samur fırça, kedi kılı fırça, 10-0 fırça, 5-0 fırça ya da 4-0 fırça ile çalıştığınız yüzeyde kullanabilirsiniz.